Escut Ajuntament de Blanes Ajuntament de Blanes

Idiomes

www.blanes.cat

El 14è Cros Escolar Vila de Blanes reuneix més de 400 nois i noies


Camí de tornada


Menú principal



Noticia publicada a la web el 05/06/2019 12:08:59 PM
ATENCIÓ: pot incloure informació no actualitzada !

El 14è Cros Escolar Vila de Blanes reuneix més de 400 nois i noies

La jornada es va acollir diumenge al matí a la Ciutat Esportiva Blanes, majoritàriament amb participants dels centres escolars blanencs i d’alguna població de la rodalia

Més de 400 nois i noies han participat en el 14è Cros Escolar Vila de Blanes que va tenir lloc aquest passat diumenge al matí al circuit exterior de la Ciutat Esportiva Blanes. Organitzat pel Departament d’Esports de l’Ajuntament de Blanes amb el suport, com sempre inestimable, del Grup Fondistes Blanes, l’esdeveniment va aplegar un bon grapat de familiars disposats a donar suport als i les joves de totes les edats escolars que van participar-hi.


14è Cros Escolar Vila de Blanes
També s’ha comptat amb la col·laboració del Consell Esportiu del Consell Comarcal de la Selva, la Diputació de Girona i la Generalitat. La jornada es va encetar a partir de les 9 del matí, quan es van poder començar a recollir els dorsals dels participants a les carpes instal·lades a l’avinguda d’accés a la Ciutat Esportiva Blanes. Al seu costat hi havia el recinte del Grup Fondistes Blanes, on els participants podien adreçar-s’hi per l’avituallament que també hi havia a peu de pista.


Es van disputar un total de 14 proves amb corredors i corredores nascuts entre el 2001 i el 2012. En funció de cada categoria, que anava des dels prebenjamins fins als juvenils, havien de donar un nombre determinat de voltes al circuit habilitat a l’exterior de la Ciutat Esportiva Blanes. Cada volta significava un determinat nombre de metres de recorregut, amb distàncies que anaven des dels 600 metres fins els 1’8 km.


Finalment, a quarts d’una del migdia, va arribar el moment més festiu: l’entrega de premis als primers classificats de cada categoria. Hi ha hagut guardons per als 10 primers classificats: trofeus pels tres primers a podi, i la resta medalles. Per fer el lliurament es va comptar amb el conseller d’Esports del Consell Comarcal de la Selva i regidor de Blanes, Joel Comas; així com amb el president del Consell Esportiu de La Selva, Josep Donaire; i amb els regidors a l’Ajuntament de Blanes Salvador Gutiérrez, Sergi Atalaya i Jordi Urgell.



Classificacions de les curses per categories

Per categories, la participació va ser més nombrosa va ser en les dels més petits, que abastava els nascuts entre el 2009 i el 2012, mentre que en les dels més grans, nascuts entre el 2001 i el 2004, va ser força escassa. Els corredors i corredores provenien majoritàriament de centres escolars blanencs, si bé també en van haver d’altres localitats de la rodalia.


Juvenil MasculíAnyEscola
    1. Àngel Aguilera
2001Lloret La Selva
Juvenil Femení
    1. Ana Moreno Vasco
2012INS S’Agulla
Cadet Masculí
    1. Mohamed El Misari
INS Serrallarga
    2. Benito Martínez
Col·legi Santa Maria
Infantil Masculí
    1. Ian Morillas
2006INS Serrallarga
Infantil Femení
    1. Hajar El Moudin
2006INS S’Agulla
    2. Zaynab Lahrach
2006INS S’Agulla
    3. Dua Ahriuouil
2006INS S’Agulla
    4. Chad Malhoud
2006INS S’Agulla
    5. Lluna Borràs
2005INS Serrallarga
Aleví Masculí
    1. Marc Parra Clapés
2008Col·legi Santa Maria
    2. Hugo Rodríguez Losada
2007Col·legi Santa Maria
    3. Oriol Escobedo
2008Escola Pinya de Rosa
    4. Gabriel Aznar Parra
2007Escola Quatre Vents
    5. Mohamed Amin Akouh
2008Escola Quatre Vents
    6. Marc Luna Tejero
2007Escola Joaquim Ruyra
    7. Marc Ramos Ferrer
2008Col·legi Cor de Maria
    8. Pau Luna Tejero
2008Escola Joaquim Ruyra
    9. Dídac Miranda
2008Col·legi Cor de Maria
    10. Mihail Hristov
2007Escola Napoleó Soliva
Aleví Femení
    1. Malak Ouardi
Escola Napoleó Soliva
    2. Neus Zurita
2008Escola Quatre Vents
    3. Ariadna Calvo
2008Escola Pinya de Rosa
    4. Clàudia Delturo (1a 2010)
2010Col·legi Santa Maria
    5. Estel Caimel
2008Escola Quatre Vents
    6. Denisa Samira Orozi
2007Escola Carles Faust
    7. Júlia García González
2007Escola Joaquim Ruyra
    8. Joana Gràcia
2007Escola Joaquim Ruyra
    9. Koura Ballo
2008Escola Napoleó Soliva
    10. Laia Anaya
2008Escola Quatre Vents
Benjamí Masculí
    1. Mitchal Zuk
2009Escola Pinya de Rosa
    2. Víctor Termp
2009Escola Sa Forcanera
    3. Pau Fernández
      Samuel Amigó
2009
2009
Escola Joaquim Ruyra
Col·legi Cor de Maria
    4. Akram Adela
2009Escola Quatre Vents
    5. Axel Albello
2009Escola Quatre Vents
    6. Eric Vidal Adell
2009Col·legi Cor de Maria
    7. Iker Martínez
2009Col·legi Cor de Maria
    8. Mohamed Ceesay
2009Escola Pinya de Rosa
    9. Marc González
2009Escola Pinya de Rosa
Benjamí Femení
    1. Júlia Ferran
2009Escola Joaquim Ruyra
    2. Alèxia Carrasco
2009Col·legi Cor de Maria
    3. Jana Oliva
2009Col·legi Santa Maria
    4. Yamina Aiboud
2009Escola Napoleó Soliva
    5. Lucía Vilma Gallardo
C.A. Lloret
    6. Berta Llavina
2009Escola Pinya de Rosa
    7. Sara Moukadem
2009Escola Sa Forcanera
    8. Rut Fernández
2009Escola Mossèn Joan Batlle
    9. Julia Dolz
2009Escola Joaquim Ruyra
    10. Nayeli Gutiérrez
2009Escola Quatre Vents
Benjamí Masculí
    1. Milos Zuk
2010Escola Pinya de Rosa
    2. Vicente Plaza
2010Col·legi Cor de Maria
    3. Javier Pérez
2010Col·legi Cor de Maria
    4. Narcís López
2010Escola Pinya de Rosa
    5. Julen Augé
2010Escola Quatre Vents
    6. Pau Martin
2010Col·legi Cor de Maria
    7. Adrià Alum
2010Escola Joaquim Ruyra
    8. Víctor García
2010Col·legi Santa Maria
    9. Sami El Oumri
2010Escola Carles Faust
    10. Hugo Fernández
2010Escola Quatre Vents
Benjamí Femení
    1. Sara Torralba
2010Escola Pinya de Rosa
    2. Chaimaei Ben Aisa
2010Escola Quatre Vents
    3. Alejandra González
2010Col·legi Cor de Maria
    4. Marina Duran
2010Col·legi Santa Maria
    5. Laia Alum Valls
2010Escola Joaquim Ruyra
    6. Desirée Elger
2010Escola Napoleó Soliva
    7. Tatiana Tejo
2010Col·legi Santa Maria
    8. Clara Attouche
2010Escola Pinya de Rosa
    9. Amaia Ortega
2010Escola Carles Faust
    10. Ellen Hernández
2010Escola Sa Forcanera
Pre Benjamí Masculí
    1. Unai Martínez
2011Col·legi Cor de Maria
    2. Frederic Calvo
2011Escola Pinya de Rosa
    3. Aimar Fandiño
2011Col·legi Cor de Maria
    4. Fèlix Gallardo
2011Escola Joaquim Ruyra
    5. Adam El Messari
2011Escola Sa Forcanera
    6. Pol Bedós
2011Escola Sa Forcanera
    7. Aimar Nevado
2011Escola Joaquim Ruyra
    8. Guillém Delgado
2011Col·legi Santa Maria
    9. Noé Fuentes
2011Col·legi Santa Maria
    10. André Marqués
2011Escola Joaquim Ruyra
Pre Benjamí Femení
    1. Mariam Belkaid
2011Escola Carles Faust
    2. Ingrid A. Tipantuda
2011Escola Sa Forcanera
    3. Aya El Messari
2011Escola Sa Forcanera
    4. Malak Adela
2011Escola Quatre Vents
    5. Kiara Corberó
2011Escola Pinya de Rosa
    6. Lucia Carretero
2011Escola Napoleó Soliva
    7. Ada Baltrons
2011Escola Pinya de Rosa
    8. Olaya Gallego
2011Escola Sa Forcanera
    9. Elsa García
2011Escola Joaquim Ruyra
    10. Melània Calderón
2011Escola Sa Forcanera
Pre Benjamí Masculí
    1. Guillem Closells
2012Escola Joaquim Ruyra
    2. Pol Gassó
2012Col·legi Cor de Maria
    3. Xavi Oliva
2012Col·legi Santa Maria
    4. Eiden Hereu
2012Col·legi Santa Maria
    5. Yosuf Baragi
2012Escola Sa Forcanera
    6. Pau Llavina
2012Escola Pinya de Rosa
    7. Julen Martínez
2012Col·legi Cor de Maria
    8. Xavier Reixach
2012Col·legi Cor de Maria
    9. Anas Essatty
2012Escola Napoleó Soliva
    10. Christian Marin
2012Col·legi Cor de Maria
Pre Benjamí Femení
    1. Valentina Amepuz
2012Col·legi Santa Maria
    2. Naiara Cortés
2012Escola Pinya de Rosa
    3. Carlota Baños
2012Escola Sa Forcanera
    4. Aissa Juwara
2012Escola Quatre Vents
    5. Sara El Ghari
2012 Escola Quatre Vents
    6. Maram Lahrach
2012Escola Quatre Vents
    7. Alèxia Stan
2012Escola Sa Forcanera
    8. Maria González
2012Col·legi Santa Maria
    9. Valeria Urbano
2012Escola Pinya de Rosa
    10. Lina El Kitaibi
2012Escola Sa Forcanera



Data de realització: 05/06/2019 | Data de la darrera actualització: 05/06/2019

© Ajuntament de Blanes | Protecció de dades | Avís Legal

Passeig Dintre 29 | 17300 | Blanes Telèfon: 972 379 300 | Informació

Inici de la pàgina

© Ajuntament de Blanes | Passeig Dintre 29 | 17300 | Blanes | Telèfon: 972 379 300